Spolupráce s chirurgy a nové způsoby hojení ran v Domácí péči Charity Litoměřice
26. října 2021 Obecné články

Spolupráce s chirurgy a nové způsoby hojení ran v Domácí péči Charity Litoměřice

Konec klasickým obinadlům, buničinám, vatám a gázy, které se používají k ošetření ran už jen výjimečně. Domácí zdravotní péče navázala spolupráci s Chirurgy.  

V současnosti je při léčbě akutních i chronických ran upřednostňována metoda. tzv. vlhkého hojení. V září jsme navázali spolupráci s firmou HC Solutions, která naší Domácí péči (home care) nabídla spolupráci v hojení ran našich pacientů.  K léčbě v našich službách využíváme nejefektivnější prostředky a procesy hojení, neboť nehojící se rány významně snižují kvalitu života pacientů a jejich dlouhodobá léčba je finančně velmi nákladná. Lze dobu hojení urychlit a zvýšit procentuální úspěšnost plného zhojení a tím ušetřit finance i nepříjemnosti spojené s těmito defekty a jejich léčbou.

Domácí péče Charity Litoměřice navázala spolupráci s firmou HC Solutions, tato spolupráce nám do týmu přivádí nové odbornosti lékaře, Chirurgy. Za souhlasu pacienta a obvodního lékaře pacienta Domácí péče osloví Chirurga, který vyhodnotí stav defektu u pacienta, předepíše materiál, kterým léčíme defekty, a určí frekvenci převazů. Včetně evidence lékařské zprávy, kterou si zdravotník založí do dokumentace pacienta. Spolupráce je skvělá, velmi rychlá, účelná. Hojení defektů našich pacientů, po zásahu odborného chirurga má rychlejší odezvu.  Využití tohoto procesu významně urychluje hojení špatně se hojících ran, či ran, u kterých chceme minimalizovat následné zjizvení tkáně.

 

Jana Novotná DiS.

vrchní sestra a vedoucí služby CHOS
Tel.: 739 345 535 E-mail: 58AkO.en-mAkQOQd4mBwVb~905prRb~lW5pJ