Tříkrálová sbírka

Tříkrálový koncert
18. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

Tříkrálový koncert

Seniory v Domově Na Dómském pahorku potěšil v pátek 14.ledna navečer tradiční Tříkrálový koncert.  Charita Litoměřice jej připravila pod záštitou litoměřického biskupa a starosty města ve spolupráci s litoměřickou Základní uměleckou školou. Ve třinácti vystoupeních  se představili začínající i pokročilí žáci hudebního oboru. "Bylo to moc milé, líbili se mi všichni, " řekla mi jedna z obyvatelek domova Jiřina Hladíková. Nechyběli tu pochopitelně ani tříkráloví koledníci s kasičkami, do kterých mohli účastníci koncertu přispět na charitní dílo.

Tříkrálová sbírka v plném proudu
7. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka v plném proudu

V těchto dnech vyráží historicky rekordní počet skupin tři králů do ulic Město Litoměřice. Děkujeme našim dárcům. Děkujeme dětem, které nádherně zpívají a pomáhají s největší sbírkou v ČR. Děkujeme dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří vyrazili do ulic popřát všem dobrým lidem štěstí zdraví v novém roce. Musime se podělit o krásné pocity, panuje zde nádherná nálada, cítíme vřelost, vděk a úctu a MY vám ze srdce děkujeme.

Tříkrálový koncert
22. prosince 2021 Tříkrálová sbírka

Tříkrálový koncert

Charita Litoměřice pořádá Tříkrálový koncert. Koncert se uskuteční 14.1.2022 od 17 hodin ve společenském sále Domova na Dómském pahorku.  Všichni jste srdečně zváni.

Tříkrálová sbírka
11. prosince 2021 Obecné články

Tříkrálová sbírka

Tradice koledování je pro nás důležitá a těšíme se na ni. Doufáme, že nám zůstáváte věrní, přestože při minulé sbírce nás virus zatlačil do online prostoru. Letos se z ulic vyhnat nenecháme.

Farní charita Litoměřice mění název
27. července 2021 Obecné články

Farní charita Litoměřice mění název

Od 16. července mění Farní charita Litoměřice svůj název. Nově ji budete vídat pod označením
Charita Litoměřice.

31. března 2021 Pobytové služby pro seniory

Poděkování dárcům podporujících naše poslání

Farní charita Litoměřice má krásné poslání, týkající se pomoci lidem, kteří to potřebují. Ať už se to týká lidí v důchodovém věku či osob bez rodinného zázemí nebo ve finanční tísni. Tuto činnost velmi rádi vykonáváme, neboť nás naplňuje. Je zde ovšem jeden důležitý faktor, bez kterého by naše činnost byla velmi ztížena. Tento faktor jsou finanční a materiální prostředky. Naštěstí existuje mnoho dárců z řad malých či velkých organizací i jednotlivých občanů, kteří naší práci podporují.

Tříkrálová sbírka i letos přinesla očekávanou pomoc
23. února 2021 Tříkrálová sbírka 2021

Tříkrálová sbírka i letos přinesla očekávanou pomoc

Farní charita Litoměřice i přes veškerá úskalí předešlých dnů uspořádala tradiční Tříkrálovou sbírku. Celá charitativní akce však měla zcela jiný obraz, než na který jsme byli doposud zvyklí. Museli jsme reagovat na situaci, která v této náročné době zasáhla každého z nás. I přesto však přinesla dobrý výsledek.

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, vybralo se 80 milionů korun. Děkujeme!
22. února 2021 Charita Česká republika

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, vybralo se 80 milionů korun. Děkujeme!

Příspěvky v pokladničkách Tříkrálové sbírky jsou sečteny a výsledná částka z nich dosáhla celkem 52,3 milionu korun. Dalších téměř 24 milionů přinesla on-line koleda na webových stránkách sbírky a přes 4 miliony doputovaly od štědrých dárců přes DMS. Celkem tak letošní Tříkrálová sbírka přinesla potřebným téměř 80,3 milionu. Koleda ale ještě nekončí, on-line i pomocí DMS lze totiž sbírku podpořit až do konce dubna.