Archiv

Zobrazit podle typu:
Zobrazit podle času:
Den Charity 2021
23. září 2021 Obecné články

Den Charity 2021

Oslava dne Charity tento rok připadá na na středu 29. září 2021. V tento den od 9:00 do 17:00 hod. jsme pro Vás připravili den otevřených dveří, v rámci kterého budete mít možnost navštívit některé naše služby a zařízení - Pečovatelskou službu, Domov na Dómském pahorku, Charitní domov sv. Zdislavy a Středisko sociální prevence a humanitární pomoci. Těšíme se na Vás! 

Navštivte nás na letošní Zahradě Čech
9. září 2021 Obecné články

Navštivte nás na letošní Zahradě Čech

Vůbec poprvé v naší historii se zařadíme mezi vystavovatele na tradiční výstavě Zahrady Čech. Chceme tímto počinem oslavit 30-té výročí naší existence. Náš stánek najdete výstavišti v pavilonu NS.

Charita zapůjčí Německu 200 vysoušečů
31. srpna 2021 Diecézní charita Litoměřice

Charita zapůjčí Německu 200 vysoušečů

V první polovině července zasáhly západní Evropu silné bouře s vydatnými srážkami, které následně vyvolaly rozsáhlé povodně v Německu, Belgii, Nizozemsku. V Česku pak působily škody zejména v Dolní Poustevně a Lobendavě. Jednou z nejvíce zasažených oblastí byly spolkové země Porýní-Falc a Severní Porýní-Vestfálsko.

Odborné poradenství v projektu “Poradna pro handicapované“
30. srpna 2021 Poradna pro handicapované

Odborné poradenství v projektu “Poradna pro handicapované“

Charita Litoměřice je realizátorem projektu „Poradna pro handicapované“ jehož součástí jsou dva důležití členové. Jedním z nich je právník, který do projektu přispívá svou pomocí při řešení otázek pracovního práva. Málokdo má v tomto směru dostatek informací a proto jsou pro nás služby právníka pana Mgr. Ladislava Kudrny důležité. Dalším členem je psycholožka Olga Dýbová, která individuálně pracuje s každým z klientů.

Plavba výletní lodí po Labi v rámci projektu „Místa přátelská seniorům“
27. srpna 2021 Pobytové služby pro seniory

Plavba výletní lodí po Labi v rámci projektu „Místa přátelská seniorům“

Charita Litoměřice byla opět přizvána k účasti na výletu, pořádaného Městem Litoměřice. Neustále se společně snažíme našim klientům co nejvíce zpestřit pobyt a celkově jejich život v Domově na Dómském pahorku. Tentokrát to byla plavba krásnými zákoutími řeky Labe. Výletu se zúčastnilo 22 našich klientů.

Návštěva Botanické zahrady v Teplicích
16. srpna 2021 Pobytové služby pro seniory

Návštěva Botanické zahrady v Teplicích

Charita Litoměřice ve snaze co nejvíce podporovat fyzickou a mentální svěžest našich klientů, opět letos zrealizovala s podporou Města Litoměřice v rámci projektu, další výlet. Tím se již tradičně stala návštěva Botanické zahrady v Teplicích.

Efektivní řešení ve službách Charity Litoměřice -  lůžka pro akutní péči
11. srpna 2021 Pobytové služby pro seniory

Efektivní řešení ve službách Charity Litoměřice - lůžka pro akutní péči

Charita Litoměřice si začátkem srpna převzala již dlouho očekávaná čtyři polohovací lůžka od společnosti Linet, Latera Thema. Jedná se o elektricky polohovatelné lůžka s laterálním náklonem, které výrazně usnadní polohování klienta s minimálním úsilím. Polohování pro předcházení dekubitům, stlaní lůžka, usnadnění hygieny a péče o pokožku klienta, výměna inkontinenčních podložek, pooperační drenáže – všechny tyto úkony vyžadují otáčení klienta. Lůžka Latera Thema nabízí efektivní a moderní řešení v oblasti péče a polohování. Laterální náklon umožňuje polohování klienta s minimálním fyzickým úsilím, pouze za účasti jedné osoby. Díky mimořádnému grantovému řízení „Lepší domov seniorů“, vypsaného Nadací Krása pomoci, jsme získali finanční podporu k zajištění tohoto technického vybavení vysoké kvality a můžeme tak poskytnout tuto speciální řadu lůžek dalším klientům. Protože úkolem a cílem nás všech, je vyzdvihnout co nejvíce kvalitu pobytových služeb seniorů a zajistit tím komfortní život každému z našich klientů.

Další opravy na Středisku sociální prevence a humanitární pomoci pod Charitou Litoměřice.
4. srpna 2021 Lidé bez domova

Další opravy na Středisku sociální prevence a humanitární pomoci pod Charitou Litoměřice.

Díky dotačnímu programu „Podpora sociálních služeb v rámci projektu POSOSUK3“ pokračují opravy na středisku pro osoby bez přístřeší.

Sestřičky pro Domov sv. Zdislava
2. srpna 2021 Lidé s duševním onemocněním

Sestřičky pro Domov sv. Zdislava

Práce zdravotních sester je velice psychicky i fyzicky náročná, krásná a potřebná a jak všichni víme, stále v našich řadách bohužel zdravotní sestřičky chybí. Většina pracuje na pracovních pozicích v nemocnicích a ambulantních složkách. Kde nám ale sestry hodně chybí a je jich málo,  jsou sociální služby, do kterých patří Domovy seniorů a Domovy se zvláštním režimem. Takovým je i náš Domov sv. Zdislava patřící pod Charitu Litoměřice.

Farní charita Litoměřice mění název
27. července 2021 Obecné články

Farní charita Litoměřice mění název

Od 16. července mění Farní charita Litoměřice svůj název. Nově ji budete vídat pod označením
Charita Litoměřice.