Dobrovolníci

Dobrovolník vykonává bez nároku na odměnu dobrovolnickou činnost organizovanou podle zákona o dobrovolnické službě.
Dobrovolníkem může být fyzická osoba starší 15 let při dobrovolnické službě na území České republiky a fyzická osoba starší 18 let při dobrovolnické službě v zahraničí.
Dobrovolníkem může být každý, kdo chce bez nároku na odměnu věnovat svůj volný čas, energii, nebo schopnosti pro dobrou věc. Dobrovolník svojí činností pomáhá konkrétnímu potřebnému člověku, podporuje svou prací chod vybraného projektu nebo zařízení.

Dobrovolnická služba může být krátkodobá nebo dlouhodobá. Dlouhodobá je vykonávána po dobu delší 3 než měsíce bez ohledu na počet hodin v kalendářním týdnu.

Na co myslet, než se stanu dobrovolníkem

Jak konkrétně se mohu zapojit?

U nás si můžete najít aktivitu, která Vám nejvíce vyhovuje – jednak podle charakteru zařízení, jednak podle typu činnosti.

Přihlašovací dotazník

Děkujeme za Váš zájem věnovat čas potřebným.

Prosíme Vás o co nejpodrobnější vyplnění přihlašovacího dotazníku, který nám umožní co nejlépe zjistit Vaši představu o činnosti, do které byste se chtěl/a zapojit.

Pokud stále váháte, můžete si také domluvit nezávaznou informační schůzku u nás v administrativním centru na Dómském pahorku, na níž se dozvíte, co všechno dobrovolnictví obnáší.