Pobytové služby pro seniory

Domov na Dómském pahorku

V našich pobytových službách usilujeme o to, aby naši obyvatelé dostali péči přesně odpovídající jejich potřebám. O křehké seniory se stará multidisciplinární tým odborníků a proškolených pracovníků z různých profesí, který úzce spolupracuje jak mezi sebou, tak i s rodinou. Díky nim poskytujeme kvalitní a důstojnou péči, která respektuje jedinečnost každého z našich klientů. V péči uplatňujeme psychobiografický model podle prof. Böhma, který individuálním přístupem na základě životního příběhu pomáhá k dosažení psychické pohody a re-aktivizaci dochovaných schopností.

Zařízení je držitelem značky kvality v počtu 5ti hvězd  ***** za sekci ubytování, strava, volný čas a kultura, péče a partnerství.

V multidisciplinárním týmu máme vlastního praktického lékaře, neurologa, fyzioterapeuta, paliatra, ergoterapeuta, všeobecné a atestované sestry, vyškolené pečovatelky, sociální pracovníky, auditory na zdravotní péči a sociální péči, duchovní správce, metodiky a poradce na gastronomii, tým aktivizačních pracovníků a další významné profese.

Hledáme novou kolegyni či kolegu na pozici Všeobecná zdravotní sestra
5. října 2022 Pobytové služby pro seniory

Hledáme novou kolegyni či kolegu na pozici Všeobecná zdravotní sestra

Domov na Dómském pahorku hledá posilu na pozici všeobecná zdravotní sestra.

Den otevřených dveří
27. září 2022 Obecné články

Den otevřených dveří

Domov na Dómském pahorku vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se uskuteční v úterý 4. 10. 2022 od 9:00 do 17:00 hod. 

Podzimní tvoření v Domově na Pahorku
16. září 2022 Obecné články

Podzimní tvoření v Domově na Pahorku

Podzim nám klepe na vrátka, a tak jsme se rozhodli, že už si vytvoříme nějakou tu podzimní výzdobu. Na našem sále jsme se sešli v hojném počtu a vrhli jsme se do práce. 

Poníci v Domově na Pahorku – Andílci v kožíšku
7. září 2022 Obecné články

Poníci v Domově na Pahorku – Andílci v kožíšku

Dne 6.9.2022 nás v dopoledních hodinách navštívila paní Alena Křesťanová se svými Shetlandskými poníky. Jackem a Lady. Přijeli za našimi klienty z Vědomic u Roudnice nad Labem. 

Hudební překvapení pana Adolfa Škardy
7. září 2022 Obecné články

Hudební překvapení pana Adolfa Škardy

Tak jako každé první úterý v měsíci k nám přijel Adolf Škarda se svými hosty. Zpěvem ho doprovázely Věrka Jimelová, Jarmilka Kacarová, Marie Vörešová a Ivana Jelínková. 

Canisterapie
7. září 2022 Obecné články

Canisterapie

Dne 2.9.2022 nás v dopoledních hodinách navštívila paní Irena Bodečková z Litoměřic se svými pejsky. Jedná se o Border kolie se jmény Denis a Dobby. 

Turnaj v Petangue
6. září 2022 Obecné články

Turnaj v Petangue

V rámci kampaně s názvem Místa přátelská seniorům v Litoměřicích, která probíhá pod záštitou našeho města se dne 5.září již tradičně v Domově na pahorku konal turnaj v petangue. Této akce se mohli zúčastnit občané Litoměřic starší 60 let. Počasí bylo příjemné a tak si naši klienti také zahráli. 

Posezení v hospůdce
25. srpna 2022 Obecné články

Posezení v hospůdce

Ve středu 24.8.2022 jsme si odpoledne zašli s našimi klienty na pivčo do místní oblíbené restaurace Sparta. Bylo nádherné počasí a tak jsme v počtu 12 lidí obsadili venkovní zahrádku. Strávili jsme tam 2 hodiny plné veselého povídání a smíchu. Pivíčko bylo jako křen a krásně nás osvěžilo. Vraceli jsme se v rozjařené náladě a dobré formě.