Pobytové služby pro seniory

Domov na Dómském pahorku

V našich pobytových službách usilujeme o to, aby naši obyvatelé dostali péči přesně odpovídající jejich potřebám. O křehké seniory se stará multidisciplinární tým odborníků a proškolených pracovníků z různých profesí, který úzce spolupracuje jak mezi sebou, tak i s rodinou. Díky nim poskytujeme kvalitní a důstojnou péči, která respektuje jedinečnost každého z našich klientů. V péči uplatňujeme psychobiografický model podle prof. Böhma, který individuálním přístupem na základě životního příběhu pomáhá k dosažení psychické pohody a re-aktivizaci dochovaných schopností.

Zařízení je držitelem značky kvality v počtu 5ti hvězd  ***** za sekci ubytování, strava, volný čas a kultura, péče a partnerství.

V multidisciplinárním týmu máme vlastního praktického lékaře, neurologa, fyzioterapeuta, paliatra, ergoterapeuta, všeobecné a atestované sestry, vyškolené pečovatelky, sociální pracovníky, auditory na zdravotní péči a sociální péči, duchovní správce, metodiky a poradce na gastronomii, tým aktivizačních pracovníků a další významné profese.

Upravení doby návštěv v Domovech sociální péče Charity Litoměřice
30. listopadu 2021 Obecné články

Upravení doby návštěv v Domovech sociální péče Charity Litoměřice

Vzhledem k tomu, jak se situace nejen v naší zemi, ale i ve světě, ohledně pandemie koronaviru aktuálně vyvíjí, je celkem jasné, že veškerá omezení, která jsme nuceni pro bezpečí vašich blízkých nastavit, ještě nějakou dobu potrvají. Vzhledem k vysokému počtu covid pozitivních v regionu se i domovy našich služeb začínají pomalu uzavírat. Nechceme naše klienty odloučit od rodin, uvědomujeme si důležitost osobních kontaktů a dokud to bude možné chceme zachovat přívětivý systém. Situace, ve které se nacházíme nás však tlačí k omezení návštěv.

Tříkrálová sbírka v plném proudu
7. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka v plném proudu

V těchto dnech vyráží historicky rekordní počet skupin tři králů do ulic Město Litoměřice. Děkujeme našim dárcům. Děkujeme dětem, které nádherně zpívají a pomáhají s největší sbírkou v ČR. Děkujeme dobrovolníkům a zaměstnancům, kteří vyrazili do ulic popřát všem dobrým lidem štěstí zdraví v novém roce. Musime se podělit o krásné pocity, panuje zde nádherná nálada, cítíme vřelost, vděk a úctu a MY vám ze srdce děkujeme.

Odpolední silvestrovská párty
3. ledna 2022 Pobytové služby pro seniory

Odpolední silvestrovská párty

Být s přáteli, popíjet víno a povídat si, to můžete i když vám je mnoho let. Krásné sdílení vzpomínek v Domově na Dómském pahorku proběhlo při příležitosti oslavy konce roku 2021. 

Ježíškovi vnoučata v Domově sv. Zdislavy
22. prosince 2021 Pobytové služby pro seniory

Ježíškovi vnoučata v Domově sv. Zdislavy

Ježíškovi vnoučata dorazili i do Domova sv. Zdislavy.
Děkujeme, že nám pomáháte.

Psí vystoupení
22. prosince 2021 Obecné články

Psí vystoupení

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka  a jako další překvapení měli naši senioři psí vystoupení od Ježíškovo vnoučat.

Vánoční dárky
21. prosince 2021 Obecné články

Vánoční dárky

Vánoční dárky od štědrých neznámých dárců prostřednictvím knihkupectví KOSMAS udělaly všem obdarovaným velkou radost. Moc děkujeme:-)

Vladimír Hron navštívil Charitu Litoměřice
17. prosince 2021 Obecné články

Vladimír Hron navštívil Charitu Litoměřice

Domov na Dómském pahorku dnes navštívil Vladimír Hron, významný český moderátor, skvělý zpěvák, výtečný komik a imitátor. Za své působení získal několik televizních cen TýTý. Moderoval nejprestižnější akce na území Česka i Slovenska. Hostoval v mnoha zábavných pořadech napříč televizními i rozhlasovými stanicemi v Česku a na Slovensku. Je také protagonistou rockové Tour České hvězdy zpívají Queen.

Kurzy kresby pastelem - ani v seniorské věku není pozdě
13. prosince 2021 Obecné články

Kurzy kresby pastelem - ani v seniorské věku není pozdě

Domov na Dómském pahorku pořádá kurzy kreslení pastelem pro seniory Domova. Kurz je zaměřen hlavně na relaxační malování, kde je cílem poskytnout klidný prostor pro rozvoj záliby či koníčku. Jde o setkávání seniorů, které baví malování, kreativní práce a vytváření... Lekce  jsou vedeny zkušeným lektorem, umělcem, malířem a sochařem v jedné osobě. Spojujeme zábavu s učením a posouváme  trávení volného času a koníčků dál.