Domov seniorů na Dómském pahorku

Domov nabízí pobytovou službu pro seniory. Péče je poskytována 24 hodin denně a je zajišťována týmem profesionálních pracovníků. Služba je určena lidem, kteří mají sníženou soběstačnost a potřebuji pomoc druhé osoby, zejména z důvodu věku, úbytku sil, zhoršeného zdravotního stavu a nepříznivé sociální situace, přičemž péče rodiny a jiných sociálních služeb nepokrývá jejich potřeby.

Časté dotazy

Co u nás najdete?

Solnou jeskyni, oddělení rehabilitace, oddělení vodoléčby, minizoo, ordinace lékařů, kapli, rozlehlé terasy, park s vodními prvky, parkování v areálu, kavárnu s občerstvením, keramickou dílnu, kadeřnictví, relaxační místnost, bezbariérovost.

08 Kaple13 Klidový koutek 214 TV koutek17 Kadeřnictví a pedikúra16 Solná jeskynězoo koutek ptaci18 Bufet15 Vany

Jaké máme pokoje?

Pokoje jsou rozmístěny ve třech podlaží, o velikosti jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů, které jsou moderně vybavené. Pokoje mají vlastním sociálním zařízení, šatní skříně, noční stolky, zdravotní lůžka, osobní trezor, jídelní sestavu a Wi-Fi.  Součástí většiny pokojů jsou vlastní terasy či balkóny.

Jaké volnočasové aktivity nabízíme?

 • společenské stolní hry (také pro slabozraké a nevidomé),
 • kulturní programy (taneční zábavy, zahradní slavnosti, koncerty, přednášky),
 • výlety,
 • duchovní činnost – mše,
 • canisterapii,
 • hippoterapii,
 • keramické dílny,
 • zooterapii,
 • skupinová cvičení,
 • bazální stimulaci,
 • paměťové a dechové cvičení,
 • reminiscence – vzpomínání,
 • promítání filmů a filmových pohádek,
 • muzikoterapie,
 • knihovna a mnoho dalších...

Kdy je ten pravý čas podat žádost o umístění do domova pro seniory?

Je Vám více jak 65 let a máte sníženou soběstačnost, která vyžaduje celodenní péči? Zaměřujeme se na seniory, kteří opravdu potřebují trvalou pomoc jiné osoby, nemohou zůstat v domácím prostředí, a to ani za pomoci pečující osoby či s pomocí terénních event. ambulantních sociálních služeb. To, že senior potřebuje velkou míru pomoci, by měl odrážet stupeň Příspěvku na péči.

Článek: Kdy je ten pravý čas podat žádost o umístění do domova pro seniory

Domnívám, že jsem vhodným klientem pro domov pro seniory, jak to poznám?

Podal jste si žádost o příspěvek na péči, kterou posuzuje lékař?

Pomáhá Vám již v přirozeném prostředí jiná sociální či zdravotní služba, třeba terénní?

Pokud jste senior žijící ve svém domácím, přirozeném prostředí a pociťuje úbytek sil, zhoršení zdravotního stavu a nezvládáte péči o vlastní osobu ani ve spolupráci s rodinou, můžete nejprve požádat o pomoc terénní službu, která zajistí potřebnou péči v přirozeném prostředí domova. V Litoměřicích a spádových obcích může s péčí o člověka se sníženou soběstačností až několikrát denně pomoci Pečovatelská služba Charity Litoměřice, která poskytuje pomoc od 7:00 – 21:00 hod. 365 dní v roce. Charitní ošetřovatelská péče může naopak díky terénním zdravotním sestrám, zajistit podání léků a poskytnout i jinou zdravotní péči.

Pokud již máte vyřízený příspěvek na péči, již nezabírá pomoc terénní sociální služby a zvyšují se nároky na péči o vlastní osobu v penzu celodenní péče. Je vhodné vyhledat domov pro seniory.

Když se ubytuji v domově, budu moci trávit čas i u své rodiny?

Ano, vždy můžete. Kdykoliv budete chtít ke své rodině, stačí oznámit sociální pracovníkům vaší nepřítomnost. Můžete u nich přespávat, či se u nich zdržovat v kratších intervalech. Služba se nastavuje na základě Vaší potřeby. Pokud se rozhodnete být třeba přes svátky u rodiny po libovolnou dobu, vždy můžete. Vše je nutné konzultovat s pracovníky, aby vám vždy připravili léky a odhlásili stravu po dobu Vaší nepřítomnosti.

A co mé zlozvyky z mládí?

Pokud myslíte kouření cigaret, jsou pro to určené prostory, terasy a balkony, neočekáváme, že se z Vás stane nekuřák. Pokud myslíte ležérní konzumaci vína, či piva. Máme perfektní bufet/kavárnu s krásnou terasou a vyhlídkou,  který Vám dopřeje i tyto komodity. Samozřejmě vše plánujte s rozmyslem, k vašemu zdravotnímu stavu.

Co když mi bude v domově něco chybět?

Umíme spoustu věcí, je třeba s námi mluvit. V prvé řadě, máme skvělý gastronomický úsek  a také místní bufet, kavárnu, která je zásobená většinovým zbožím od běžných potravin, hygieny, po cukrárenské a bufetové pokrmy. Pokud něco chybí, pracovníci bufetu reagují na přání uživatelů. V druhé řadě, pokud Vám jde o zdravotní péči, máme vlastního praktického lékaře, algeziologa, paliatra, neurologa, fyzioterapeuta, zdravotní tým sester, duchovního správce apod. Pokud Vám jde o volnočasové aktivity, individuálně reagujeme na přání našich klientů.

Dokumenty ke stažení

Kontakty

Bc. Iveta Šerberová

Tel.: 417 770 013, 731 140 005
pověřená vedoucí Domova na Dómském pahorku

Bc. Ivana Kretová

Tel.: 417 770 009, 731 677 952
sociální pracovník - Domov na Dómském pahorku

Bc. Ivana Jelínková, DiS.

Tel.: 417 770 008, 733 697 674
sociální pracovník - Domov na Dómském pahorku

Kateřina Drábková

vrchní sestra - Domov na Dómském pahorku