SOS hodinky

SOS hodinkyIntenzivní a inovativní spolupráce Charity Litoměřice a města Litoměřice nabízí seniorům a osobám, jež jsou v potenciálním ohrožení, možnost podpůrné služby.

Cílem a základní myšlenkou celého projektu je umožnit seniorům a dalším osobám, aby mohli zůstat co nejdéle ve svém domácím prostředí, aby byla zajištěna jejich bezpečnost, aby se komunitně propojila zdravotní a sociální péče o člověka, nebo aby rodina a blízcí měli jistotu, že je jejich senior v bezpečí. Bezpečnost je zajištěna díky moderním technologiím a senzorům, které jsou inteligentně propojeny s dispečinkem. Data se průběžně vyhodnocují. Díky tomuto řešení je sledován celodenní stav osoby a v případě nebezpečí je poskytnuta okamžitá podpora, pomoc a péče.

Domácí zdravotní péče
11. prosince 2021 Obecné články

Domácí zdravotní péče

K našim klientům přistupujeme stejně jako ke členům své rodiny. S láskou. Aby se s námi cítili jako mezi svými blízkými. Ani zimní období nás neodradí, ikdyz jsou cesty k vám v zimních měsících kolikrát obtížné.

Farní charita Litoměřice mění název
27. července 2021 Obecné články

Farní charita Litoměřice mění název

Od 16. července mění Farní charita Litoměřice svůj název. Nově ji budete vídat pod označením
Charita Litoměřice.

Inovační řešení ve Farní charitě Litoměřice
2. července 2021 Pobytové služby pro seniory

Inovační řešení ve Farní charitě Litoměřice

Farní charita Litoměřice vstoupila do spolupráce v rámci inovačního modelu D-CARE

Smart technologie v sociálních službách - konference NEUROSMART
25. září 2020 SOS hodinky

Smart technologie v sociálních službách - konference NEUROSMART

Organizace NEUROSMART přizvala Farní charitu Litoměřice a zástupce města Litoměřice na své druhé zasedání v Brně. Účelem nadačního fondu je podpora prevence, diagnostiky a léčby onemocnění mozku, která vedou k poruchám kognitivních funkcí až demenci, a dalších neurologických onemocnění s významným dopadem na kvalitu života pacientů a jejich blízkých.

GSM chytrý náramek - SOS hodinky – asistovaný život
28. dubna 2020 SOS hodinky

GSM chytrý náramek - SOS hodinky – asistovaný život

Farní charita Litoměřice ve spolupráci s městem Litoměřice nabízí své služby všem, kteří potřebují mít pomoc stále na blízku. Může se jednat o vaše rodiče či prarodiče, samostatně žijícího seniora či kohokoliv jiného, kdo má nějaké zásadní zdravotní omezení. Projekt SOS hodinek a SOS tlačítek je spuštěn dne 14.05.2020, přičemž služba bude v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Bezpečností systém na ochranu osob v praxi aplikuje Pečovatelská služba Farní charity Litoměřice.