GSM chytrý náramek - SOS hodinky – asistovaný život
28. dubna 2020 SOS hodinky

GSM chytrý náramek - SOS hodinky – asistovaný život

Farní charita Litoměřice ve spolupráci s městem Litoměřice nabízí své služby všem, kteří potřebují mít pomoc stále na blízku. Může se jednat o vaše rodiče či prarodiče, samostatně žijícího seniora či kohokoliv jiného, kdo má nějaké zásadní zdravotní omezení. Projekt SOS hodinek a SOS tlačítek je spuštěn dne 14.05.2020, přičemž služba bude v provozu 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Bezpečností systém na ochranu osob v praxi aplikuje Pečovatelská služba Farní charity Litoměřice.

K zajištění služby lze využít dvě zařízení. SOS hodinky a nebo SigFos SOS tlačítko.

GSM chytrý náramek (SOS hodinky) jsou průlomovým zařízením, které dokáže dálkově dohlížet na stav klientů a zajistit neustálé spojení s dispečery. Přednost celé platformy je především v tom, že díky hodinkám a nepřetržitému provozu centra dispečerů, lze hlídat zdravotní stav, případně okamžitě reagovat a to skutečně 24h/7dní v týdnu. Hodinky zjišťují neustálé měření srdečního tepu, krevního tlaku a GPS lokalizaci a tyto údaje zasílají skrze SIM kartu na centrálu dispečerů, kde je případná špatná hodnota signalizována a ti ji okamžitě řeší. Na základě vyhodnocení vážnosti situace, mohou na místo vyslat pečovatelku (pouze v případě objednané služby klientem) nebo přivolat záchrannou službu případně složky IZS. Skrze hlasitý reproduktor je možné s klientem komunikovat. Hodinky mají magnetické nabíjení. Hodinky jsou odolné proti vodě, prachu a jednoduché na používání.

SigFos SOS tlačítko pracuje na principu rozhlasového pásma dlouhého dosahu, čímž je jeho spolehlivost vysoká a energetická náročnost nízká. Je určeno pro klienty, kteří nejsou mobilní nebo jsou méně technicky zdatní. Mohou si jeho pomocí podle potřeby přivolat pomoc skrze náš ucelený systém. Tlačítko rozlišuje dlouhý, krátký a dvojstisk čímž vzniká v systému typ alarmu. Baterie se nemusí nabíjet a vydrží 10 let. Stisk tlačítka je opět signalizován do dispečerského centra, kde jej vyhodnotí dispečer a zajistí okamžitě potřebnou pomoc.

Díky finanční podpoře města Litoměřice je možné celou tuto komplexní službu včetně zařízení, nabídnout za 250 Kč/měsíc přestože vstupní náklady jsou 9500 Kč. Žádná cena však není nic proti zdraví našich blízkých a jistotě, že jsou v pořádku.

Proto by byla velká škoda nevyužít možností spojení dnešních moderních technologií a našeho odhodlání pečovat o ty, kteří se celý život starali o nás. Poskytněme jim ten pocit jistoty a zbavme je strachu ze samoty. S hodinkami jako bychom je drželi za ruku a byli jim stále na blízku.

sos-hodinky-letakHLB1ccLPSCzqK1RjSZFHq6z3CpXazpanel-simplepack-mirror