Návštěva Botanické zahrady v Teplicích

Návštěva Botanické zahrady v Teplicích

Charita Litoměřice ve snaze co nejvíce podporovat fyzickou a mentální svěžest našich klientů, opět letos zrealizovala s podporou Města Litoměřice v rámci projektu, další výlet. Tím se již tradičně stala návštěva Botanické zahrady v Teplicích.

Každoročně se Charita Litoměřice snaží o pořádání akcí, které jsou nedílnou součástí aktivizačních činností pro rozvoj a udržení našich klientů v aktivním životě. I přesto, že pro mnohé z nich bývají výlety fyzicky náročné, účastní se jich velmi rádi. Vždy mají skvělý doprovod v podobě zdravotníka a aktivizačních pracovnic, které jsou rády, že mohou klienty v těchto aktivitách podpořit a ukázat jim, že i ve vysokém věku lze zažít krásné okamžiky.

Výlet se uskutečnil dne 11. 8. 2021 odjezdem autobusu v ranních hodinách. Vyjelo se z blízkosti Domova na Dómském pahorku, přímo k Botanické zahradě v Teplicích. Zúčastnilo se ho 18 našich klientů, kteří projevili zájem. Při přesunu a pohybu byly klientům k ruce šikovné a milé aktivizační pracovnice, které se postaraly o bezstarostnou a pohodlnou jízdu.

V Botanické zahradě je k vidění velká spousta krásných exotických rostlin a dřevin. Tentokrát naše milé klienty velmi zaujaly především vzrostlé kaktusy, které nešlo na samém začátku prohlídky u vstupu do skleníků přehlédnout. Pochopitelně i krásné jezírko, kde se ve vodě volně pohybovaly želvy a samozřejmě krásná expozice venkovních rostlin v celém areálu Botanické zahrady. Bylo se na co dívat a na klientech bylo vidět nadšení a radost ze spatřených rostlin, které byly mnohdy obdařeny krásnými květy.

Den jsme zakončili posezením ve velmi příjemné kavárničce, která je taktéž v areálu zahrady a zde jsme si všichni zaslouženě dali dobrý zákusek, zmrzlinu a kávu. Každý si zkrátka přišel na své a odměnil se tím, co má rád. Zpět jsme se vrátili okolo třetí hodiny odpolední v plném počtu a v pořádku. Výlet byl tak dalším důkazem toho, že když se spojí snaha, láska a ochota, může být každý den krásný a plnohodnotný. Těšíme se na další společné zážitky, protože s našimi milými klienty je pro nás radost být!

DSC04248DSC04298DSC04271DSC04339DSC04336

Veronika Chaloupková

vedoucí Domova na Dómském pahorku, metodik
Tel.: 417 770 013 E-mail: c.Ey47a7T-uk2~kh6hIkQOQd4mBwVb~905prRb~lW5pJ